Akademia Samozarządzania

Wprowadzenie do samozarządzania
we współpracy z Schenk Institute

Cykl siedmiu warsztatów o tym, jak tworzyć samozarządzające się zespoły. Już w czasie drugiego warsztatu zespół szkoleniowy zaczyna się samozarządzać. Dzięki temu uczestnicy nie tylko uczą się jak tworzyć takie zespoły, ale doświadczają jak to jest być członkiem takiej organizacji.

Zwiastun filmowy na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=6nEffXgYHjs&t


Dlaczego i po co?

Droga do samozarządzania (turkusu *)

Nie lubię gdy ktoś mi narzuca jak mam coś zrobić.
Kiedy zostałem managerem, nie chciałem też narzucać innym jak mają wykonywać swoją pracę. Stałem się więc szybko kierownikiem, który pokazuje cel i wspiera w podążaniu do niego.
Miałem szczęście do dobrych nauczycieli i byłem chętny do nauki, więc w już 2005 sformował się mój pierwszy samozarządzający się zespół inżynieryjny, gdzie mogłem być coachem a nie dyrektorem.
Zespół inżynieryjny, w którym rozmowa o emocjach była tak samo ważna jak nasze cele biznesowe i nie tylko nie przeszkadzało to w ich realizacji, ale przeciwnie spowodowało, że staliśmy się najlepszym zespołem w grupie inżynieryjnej BPB.

Przekonałem się wtedy praktycznie, że moje przeczucie, iż ludzie najlepiej pracują i osiągają świetne wyniki, gdy mają swobodę i biorą odpowiedzialność za to co robią, było słuszne.

Nasze przyzwyczajenia są jednak inne, więc aby osiągnąć takie niezwykłe rezultaty potrzeba przewodnika i czasu na zmianę przyzwyczajeń.

Jeśli zechcesz będę dla Ciebie takim przewodnikiem.

Jeśli interesuje Cię bezpieczna droga do samozarządzania, lub jeśli już spróbowałeś pierwszych kroków w tym kierunku zapraszam do Akademii Samozarządzania na cykl siedmiu dwudniowych (weekendowych) warsztatów szkoleniowych, gdzie będziesz współtworzył samozarządzający się zespół.

To prawdziwa przygoda i niepowtarzalne doświadczenie, bo każdy zespół buduje własny świat swoich wewnętrznych relacji. Będzie praktyka i eksperymentowanie na sprawdzonych wzorach, co pozwoli Ci bezpiecznie zaplanować i wprowadzać w życie ewolucyjną zmianę w kierunku samozarządzania w swoim miejscu pracy, biznesie i w życiu.

Liczba miejsc jest ograniczona, bo grupa aby skutecznie współdziałać, powinna liczyć maksymalnie 12 osób.

Ponieważ pracujemy przede wszystkim na bazie wzajemnych relacji potrzebuję spotkać się z Tobą (osobiście lub elektronicznie) i porozmawiać przez około godzinę.

Pozwoli nam to poznać się wzajemnie i zobaczyć czy wspólna praca jest dobrym pomysłem.

Na spotkanie można się umówić dzwoniąc na numer +48-666-701-737.

Terminy i tematyka warsztatów szkoleniowych

Więcej informacji biznesowych o mnie (English)

Trenerka biznesowa Mirosława Kolmaga (Białobrzeska)

Trener biznesowy Piotr Wojciekiewicz

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego projektu (w kolejności alfabetycznej):
Mirosławie Kolmadze, Ewie Mażul, Agnieszce Radzikowskiej, Piotrowi Wojciekiewiczowi

(*) Turkus (turkusowe organizacje) to kolor na oznaczenie samozarządzających się organizacji wprowadzony przez Frederic Laloux’s w książce „Reinventing Organizations” polskie wydanie pod tytułem „Pracować inaczej” (2015)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.